• The Souvenir

    ★★★★

  • Knock Down the House

    ★★★★½

  • High Flying Bird

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★★½

  • The Report

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Late Night

    ★★★★

  • Apollo 11

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★★

  • Fyre Fraud

    ★★★½

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★

  • Instant Family

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★★½

  • Kuap

    ★★★★

  • Little Miss Sumo

    ★★★★

  • Ladies in Black

    ★★★½

  • An Act of Love

    ★★★★

  • The Oath

    ★★★½

  • 6:1

    ★★★

  • The Chaperone

    ★★★½

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★★★

  • The Burial of Kojo

    ★★★★

  • The Land of Steady Habits

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Other Side of the Wind

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Like Father

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • In Reality

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • The Pig on the Hill

    ★★★★

  • Set It Up

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Raccoon and the Light

    ★★★½

  • A Very English Scandal

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Be Natural: The Untold Story of Alice Guy-Blaché

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • The Times of Bill Cunningham

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Dirty Computer

    ★★★★

  • Love, Gilda

    ★★★½

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★★

  • Period. End of Sentence.

    ★★★★½

  • The Director and the Jedi

  • Wild Nights with Emily

    ★★★

  • Fast Color

    ★★★★

  • The Breaker Upperers

    ★★★½

  • Blockers

    ★★★★

  • Support the Girls

    ★★★★