• One Week

    ★★★★★

  • High and Dizzy

    ★★★★

  • The Cabinet of Dr. Caligari

    ★★★½

  • His Royal Slyness

    ★★★½

  • A Day's Pleasure

    ★★★½

  • The Doll

    ★★★½

  • Just Neighbors

    ★★★★

  • The Marathon

    ★★★

  • Broken Blossoms

  • Young Mr. Jazz

    ★★★★

  • The Curse of Quon Gwon: When the Far East Mingles with the West

  • The Rink

    ★★★★

  • The Ocean Waif

    ★★★½

  • Intolerance: Love's Struggle Throughout the Ages

    ★★★

  • Mabel's Blunder

    ★★★½

  • Suspense.

    ★★★★

  • Whimsical Illusions

    ★★★★

  • The Eclipse: Courtship of the Sun and Moon

    ★★★★

  • The Consequences of Feminism

  • The Great Train Robbery

  • A Trip to the Moon

    ★★★★

  • The Haunted Castle

    ★★★

  • Poem About All Different Things

    ★★★½

  • Ocean's Collection