Sort by

becca nicole has logged 73 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★
Edit this entry  
30
The Collector

The Collector

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Village

The Village

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Comey Rule

The Comey Rule

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Good Girl

The Good Girl

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Nancy Drew

Nancy Drew

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Follow Me

Follow Me

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Mortal Instruments: City of Bones

The Mortal Instruments: City of Bones

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Proof

Proof

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Wendy

Wendy

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
Drive Angry

Drive Angry

2011
×
★★
Edit this entry  
19
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wild

Wild

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★
Edit this entry  
18
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jane

Jane

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gleaming the Cube

Gleaming the Cube

1989
×
★★½
Edit this entry  
15
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★
Edit this entry  
14
Mickey and the Bear

Mickey and the Bear

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bernie

Bernie

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Stealing Beauty

Stealing Beauty

1996
×
★★
Edit this entry  
13
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
After We Collided

After We Collided

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Company of Wolves

The Company of Wolves

1984
×
★★★
Edit this entry  
13
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
United 93

United 93

2006
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★½
Edit this entry  
10
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
1BR

1BR

2019
×
★½
Edit this entry  
10
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry