Sort by

Becky has logged 486 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Derek DelGaudio's In & of Itself

Derek DelGaudio's In & of Itself

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pottersville

Pottersville

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Edit this entry  
06
Sound of Violence

Sound of Violence

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hell Night

Hell Night

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Listen to Me Marlon

Listen to Me Marlon

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Armstrong Lie

The Armstrong Lie

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
You Cannot Kill David Arquette

You Cannot Kill David Arquette

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
TINA

TINA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Nun

The Nun

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry