Sort by

Becky has logged 73 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Found Footage Phenomenon

The Found Footage Phenomenon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
King Knight

King Knight

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
No Man of God

No Man of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Evie

Evie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Broadcast Signal Intrusion

Broadcast Signal Intrusion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Changed

The Changed

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
The Show

The Show

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Alien³

Alien³

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Solaris

Solaris

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lure

The Lure

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Psychic

The Psychic

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Demonic

Demonic

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Jakob's Wife

Jakob's Wife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Xtro

Xtro

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Anaconda

Anaconda

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Raven

The Raven

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Una

Una

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Carmilla

Carmilla

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dinner in America

Dinner in America

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Nest

The Nest

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Demonic Toys

Demonic Toys

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Primer

Primer

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry