• The Princess Switch: Switched Again

    ★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • The Craft: Legacy

    ½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Derren Brown: 20 Years of Mind Control

    ★★★½

  • Host

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Old Guard

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Hunt

    ★★

  • Black Friday

    ★★

  • The Invisible Man

    ★½

  • Brahms: The Boy II

  • Z-O-M-B-I-E-S 2

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Disclosure

    ★★★★½

  • Horse Girl

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Dracula

    ½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Stilts

    ★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★

  • Code 8

  • Alice Júnior

    ★★★★

  • Fractured

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Hell House LLC III: Lake of Fire

    ½

  • Tall Girl

    ½

  • Jesy Nelson:

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

  • Judy

    ★★½

  • A Trip to the Seaside

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • Descendants 3

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★

  • My Favourite Memory

    ★★★★½

  • Jesus Shows You the Way to the Highway

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Good Omens

    ★★★★½

  • Ma

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★