becky has logged 253 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Grandmother's Gold

Grandmother's Gold

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Dracula

Dracula

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Lazarus Effect

The Lazarus Effect

2015
×
Read the review Edit this entry  
21
Spy

Spy

2015
×
★★
Edit this entry  
21
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★
Edit this entry  
20
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★½
Edit this entry  
19
The Fury

The Fury

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★½
Edit this entry  
17
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Gilmore Girls: A Year in the Life

Gilmore Girls: A Year in the Life

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Panama Papers

The Panama Papers

2018
×
Edit this entry  
09
The Tingler

The Tingler

1959
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
07
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★
Edit this entry  
04
Alice Júnior

Alice Júnior

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Monster Club

The Monster Club

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★
Edit this entry  
31
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★½
Edit this entry  
27
Victor Frankenstein

Victor Frankenstein

2015
×
Edit this entry  
27
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shock

Shock

1946
×
★★★
Edit this entry  
26
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Last Man on Earth

The Last Man on Earth

1964
×
★★★½
Edit this entry  
25
Audition

Audition

1999
×
★★★½
Edit this entry  
25
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Craft

The Craft

1996
×
★★
Edit this entry  
23
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Death

Black Death

2010
×
Read the review Edit this entry  
17
Constantine

Constantine

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Vampire Academy

Vampire Academy

2014
×
★½
Edit this entry