• Dave Chappelle: The Closer

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★½

  • Cry Macho

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Shane Gillis: Live In Austin

  • Malignant

    ★★★½

  • The History of the Atlanta Falcons

    ★★★★

  • Blood Red Sky

    ★★

  • Old

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

  • No Sudden Move

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Seance

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Hong Sangsoo | Winner of the Silver Bear for Best Screenplay

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • Happiest Season

  • Mank

    ★★

  • Smiley Face Killers

    ★★★½

  • The Undoing

  • The Empty Man

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★½

  • Last Year in Dachau

    ★★★★

  • Anna/Nana/Nana/Anna

    ★★★½

  • Adventure Time: Distant Lands

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • 8:46

  • Movie That Invites Pausing

    ★★★★½

  • The Lovebirds

    ★½

  • France Against the Robots

  • Inventing the Future

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★½

  • My Octopus Teacher

  • The Invisible Man

    ★★

  • Siberia

    ★★★½

  • Fantasy Island

    ★★½

  • Underwater

    ★★½

  • Black Christmas

    ½

  • Richard Jewell

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • The Fall

    ★½

  • Subject to Review

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • God is Watching

    ★★★½

  • Hell House LLC III: Lake of Fire

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Calls From Home

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Halloween Party

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★

  • Anima

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

  • Domino

    ★★★½

  • Makeshift (for Mekas)