Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★½
Edit this entry  
23
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★
Edit this entry  
23
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★
Edit this entry  
22
Steve-O: Gnarly

Steve-O: Gnarly

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Mind Game

Mind Game

2004
×
★★★
Edit this entry  
22
Barefoot Gen

Barefoot Gen

1983
×
★★★★
Edit this entry  
22
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Edit this entry  
21
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★★
Edit this entry  
20
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Edit this entry  
19
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Euphoria

Euphoria

1974
×
Edit this entry  
15
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
15
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★
Edit this entry  
15
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★
Edit this entry  
14
Island of Death

Island of Death

1976
×
★★½
Edit this entry  
13
THX 1138

THX 1138

1971
×
★★½
Edit this entry  
13
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Edit this entry  
12
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Euphoria

Euphoria

1974
×
Edit this entry  
11
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
Edit this entry  
11
Euphoria

Euphoria

1974
×
Edit this entry  
11
Happiness

Happiness

1998
×
★★★
Edit this entry  
11
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★
Edit this entry  
09
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
Edit this entry  
09
Inside

Inside

2007
×
★★★★
Edit this entry  
08
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The King

The King

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Braid

Braid

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
28
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★
Edit this entry  
26
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★
Edit this entry  
26
The King

The King

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★½
Edit this entry  
23
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Sweet Movie

Sweet Movie

1974
×
Edit this entry  
22
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Edit this entry  
21
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The ABCs of Death

The ABCs of Death

2012
×
★★★
Edit this entry  
20
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★½
Edit this entry