Sort by
  • Inside

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Doctor Who: The Power of the Doctor

    ★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

  • See How They Run

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

  • Mr. Malcolm's List

    ★★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Tall Girl 2

    ★½

  • Death on the Nile

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

  • Eternals

    ★★★★

  • Dune

  • King Richard

    ★★★★½

  • The Voyeurs

    ★★★★★

  • Reminiscence

    ★★★½

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★

  • Drive My Car

  • The Tomorrow War

    ★½

  • Black Widow

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Trapped Daughter

    ½

  • The Woman in the Window

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Wild Mountain Thyme

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★★½

  • The Wrong Cheerleader Coach

    ½

  • A Secret to Keep

    ★★½

  • I Care a Lot

    ½

  • The Way I See It

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Chemical Hearts

    ★★★★

  • Greenland

    ½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Killer Cheerleader

    ½

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • The Invisible Man

  • Emma.

    ★★★★★

  • Downhill

    ★★½

  • Wendy

    ★★★★½

  • Spree

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Dolittle

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Spies in Disguise

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Isa Pa, with Feelings

    ★★★★½

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★★

  • Harriet

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • K-12

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½