Sort by
  • Anyone But You

    ★★★

  • Wonka

    ★★★½

  • The Iron Claw

    ★★★★½

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★½

  • Society of the Snow

    ★★★★

  • American Fiction

    ★★★

  • Memory

    ★★★

  • Priscilla

    ★★★★

  • The Killer

    ★★½

  • All of Us Strangers

    ★★★★

  • Poor Things

    ★★★★★

  • The Holdovers

  • Saltburn

    ★★

  • Red, White & Royal Blue

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • Love & Revolution

    ★★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • La Chimera

    ★★★★★

  • Perfect Days

    ★★★★

  • The Taste of Things

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • Robot Dreams

    ★★★★

  • May December

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • The Zone of Interest

    ★★★★½

  • The New Boy

  • John Mulaney: Baby J

  • boygenius: the film

  • Mae Martin: SAP

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Joy Ride

    ★★★½

  • Bottoms

    ★★★★½

  • Scream VI

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • 20,000 Species of Bees

    ★★★★½

  • Afire

    ★★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Passages

    ★★★★

  • Rye Lane

    ★★★★

  • Eileen

    ★★★

  • Theater Camp

    ★★★★½

  • Past Lives

    ★★★★

  • The Starling Girl

    ★★★★

  • Infinity Pool

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★½

  • M3GAN

    ★★★

  • Talk to Me

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • God's Crooked Lines

    ★★★½

  • Smile

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★½

  • My Policeman

    ★★★

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Causeway

    ★★★½

  • The Woman King

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • Ticket to Paradise

    ★★★½

  • Blonde

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★½

  • Women Talking

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★★

  • Blue Jean

    ★★★★