Sort by

BeHaind has logged 120 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
1917

1917

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★
Edit this entry  
21
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Hustlers

Hustlers

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The King

The King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kaithi

Kaithi

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Midway

Midway

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rattlesnake

Rattlesnake

2019
×
★★
Edit this entry  
23
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Wounds

Wounds

2019
×
★★
Edit this entry  
20
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★
Edit this entry  
19
Doom: Annihilation

Doom: Annihilation

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fractured

Fractured

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Avengement

Avengement

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
System Crasher

System Crasher

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Freaks

Freaks

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Little Joe

Little Joe

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shadow

Shadow

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Edit this entry