• Bring Me Home

    ★★½

  • The King

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★

  • Joker

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★

  • Waves

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Vivarium

    ★★★

  • Point Blank

    ★★

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Hollywoodtürke

    ½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Ma

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Avengement

    ★★★

  • The Traitor

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • La Belle Époque

    ★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • The Climb

    ★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Little Joe

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★

  • Brightburn

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Hellboy

    ★★

  • The Best of Enemies

    ★★★

  • Missing Link

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Captive State

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • I See You

    ★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Rate Your Date

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Triple Threat

    ★★½

  • The Goldfish

    ★★★½

  • Furie

    ★★½

  • Berlin Bouncer

    ★★★