• Asterix and Cleopatra

    ★★★½

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★½

  • Asterix the Gaul

    ★★★

  • The Jungle Book

    ★★★

  • Fantomas

    ★★★½

  • My Fair Lady

    ★★★½

  • Le Gendarme de Saint-Tropez

    ★★★½

  • Jason and the Argonauts

    ★★★★

  • The Birds

    ★★★½

  • Breakfast at Tiffany's

    ★★★★½

  • One Hundred and One Dalmatians

    ★★★½

  • The Haunted Castle

    ★★★

  • Sleeping Beauty

    ★★★½

  • Lady and the Tramp

    ★★★½

  • Godzilla Raids Again

    ★★½

  • 20,000 Leagues Under the Sea

    ★★★★

  • Creature from the Black Lagoon

    ★★★

  • Alice in Wonderland

    ★★★½

  • Cinderella

    ★★★½

  • It's a Wonderful Life

    ★★★★½

  • Dumbo

    ★★★½

  • Pinocchio

    ★★★★

  • M

    ★★★½