• Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★

  • Save Ralph

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • The Frog

  • Radiograph of a Family

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Life Ahead

    ★★★

  • The Undoing

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

    ★★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Rifkin's Festival

    ★★★

  • Des

    ★★★

  • Navozande, the Musician

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Dear Comrades!

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

  • Greenland

    ★★½

  • The Good, the Bad & the Corny 2: Secret Army

    ½

  • Summerland

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Greyhound

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Capone

    ★½

  • The Half of It

    ★★½

  • Normal People

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★★½

  • Unorthodox

    ★★★

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★★

  • There Is No Evil

    ★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★

  • The Salt of Tears

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • The Intoxicated Eyes

    ½

  • Butterfly Stroke

    ★★½

  • Khoon Shod

    ★★

  • Exodus

    ★★

  • The Father

    ★★★★

  • Luxor

    ★★★

  • Minari

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Shirley

    ★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Zire Nazar

    ½

  • Bombshell

    ★★★

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Better Days

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers