• P for Pelican

    P for Pelican

    ★★★★

    امروز این اسیر
    انسان رنج دیده و محکوم قرن ها
    از ژرف این غبار
    تا اوج آسمان خدا پر گشوده است

  • White Nights

    White Nights

    ★★★★

    شب های روشن من آن روز صبح به پایان رسید . هوا خوب نبود . باران می آمد و صدای قطره هایش بر شیشه های اتاقم غم انگیز بود . اتاقم تاریک ، و بیرون اتاق گرفته و محزون
    ولی آیا من آزردگی ام را به یاد می آورم ناستنکا ؟ ...نه ،هرگز ، هرگز
    آرزو میکنم که آسمان سعادتت همیشه نورانی باشد و لبخند شیرینت همیشه روشن و مصفا و تو را برای آن دقیقه ی شادی و سعادتی…

  • Army of Shadows

    Army of Shadows

    ★★★★★

    شاهکار محض
    سکانس هایی که تا ابد از یادم نخواهد رفت ، رژه سربازان نازی در ابتدای فیلم ، تبادل سیگارها در حلقه ی مرگ ، تماشای جوخه ی اعدام از نگاه ونتورا

  • Once Upon a Time in Anatolia

    Once Upon a Time in Anatolia

    ★★★★

    چه شب موذی ای و طولانی
    نیست از هیچ کسی آوایی
    مرده و افسرده همه چیز که هست
    نیست دیگر خبر از دنیایی

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★★

    نعره یی خسته و خونین، بشریت را
    به کمک می طلبید
    «آی آدمها»
    آی آدمها
    ما شنیدیم و به یاری نشتابیدیم
    به خیالی که قضا
    به گمانی که قَدَر، بر سر آن خسته، گذاری بکند
    دستی از غیب برون آید و کاری بکند
    هیچ یک، حتّی، از جای نجنبیدیم
    آستین ها را بالا نزدیم
    دست آن غرقه در امواج بلا را نگرفتیم
    تا از آن مَهلَکه ـ شاید ـ برهانیمش
    به کناری برسانیمش

  • Nazanin

    Nazanin

    ★★★

    نگاه کن من چه بی پروا ، به مرز قصه های کهنه می تازم
    نگاه کن با چه سرسختی ، تو این سرما
    برای عشق یه فصل تازه می سازم

    واروژان / گوگوش

  • Ninotchka

    Ninotchka

    ★★★★

    دلا در عاشقی ثابت قدم باش
    که در این ره نباشد کار بی اجر

  • The Curious Case of Benjamin Button

    The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★★

    در گذرگاه زمان
    خیمه شب بازی دهر
    با همه تلخی و شیرینی خود می‌گذرد
    عشق‌ها می‌میرند
    رنگ‌ها رنگ دگر می‌گیرند
    و فقط خاطره‌هاست
    که چه شیرین و چه تلخ
    دست ناخورده به جا می‌مانند

  • Like Father, Like Son

    Like Father, Like Son

    ★★★★

    بیایید به یکدیگر عشق بورزیم ، وگرنه از دست می رویم ، حیات ما از عشق برساخته شده و عشق نورزیدن ، دست کشیدن از زندگی است

    نامه ای از ژرژ ساند به گوستاو فلوبر

  • Dead End

    Dead End

    ★★★★

    روزگار غریبی است نازنین
    آنکه بر در می کوبد شباهنگام
    به کشتن چراغ آمده است
    نور را در پستوی خانه نهان باید کرد

  • One Sings, the Other Doesn't

    One Sings, the Other Doesn't

    ★★★★

    Friedrich Engels once did say that in the families of today, man is the bourgeoisie and woman is the proletariat... He was right 😏

  • The Great Sinner

    The Great Sinner

    ★★★★

    نیچه :
    آنکس که با هیولاها پنجه در می افکند ، باید به هوش باشد که مبادا خود هیولا شود ، و آنگاه که زمانی دراز چشم به مغاک می دوزی ، مغاک نیز چشم به روی روحت می گشاید