Sort by

kim has logged 130 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Something from Tiffany's

Something from Tiffany's

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love, Lizzo

Love, Lizzo

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Disney Channel's Theme: A History Mystery

Disney Channel's Theme: A History Mystery

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Smile

Smile

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Catch the Fair One

Catch the Fair One

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Curse of Bridge Hollow

The Curse of Bridge Hollow

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The School for Good and Evil

The School for Good and Evil

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Rosaline

Rosaline

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Luckiest Girl Alive

Luckiest Girl Alive

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Bring It On: Cheer Or Die

Bring It On: Cheer Or Die

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Monster High: The Movie

Monster High: The Movie

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Styles: Behind the Album

Harry Styles: Behind the Album

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dear Dumb Diary

Dear Dumb Diary

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fall

Fall

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Max Winslow and The House of Secrets

Max Winslow and The House of Secrets

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dude

Dude

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Platform

The Platform

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry