Sort by

Bishwa has logged 60 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Drishyam 2

Drishyam 2

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The King's Man

The King's Man

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Punisher: War Zone

Punisher: War Zone

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
Read the review Edit this entry  
22
The Punisher

The Punisher

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hulk

Hulk

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
28
A Thursday

A Thursday

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
X2

X2

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gehraiyaan

Gehraiyaan

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blade II

Blade II

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
X-Men

X-Men

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blade

Blade

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Men in Black

Men in Black

1997
×
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry