• Bad Trip

    ★★★½

  • Seaspiracy

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Project Power

    ★★★

  • Greenland

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Dangerous Lies

    ★★

  • Extraction

    ★★★½

  • Rising High

    ★★½

  • Coffee & Kareem

    ★★½

  • Money Heist: The Phenomenon

    ★★★½

  • The Occupant

    ★★½

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • Bloodshot

    ★★½

  • The Decline

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Time to Hunt

    ★★★

  • Nightlife

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • 6 Underground

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

  • Das perfekte Geheimnis

    ★★★½

  • 21 Bridges

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Fractured

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Shaft

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½