Bekem has logged 114 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mortdecai

Mortdecai

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Watch

The Watch

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Greenland

Greenland

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Project Power

Project Power

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Nun

The Nun

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
Read the review Edit this entry  
29
Insidious

Insidious

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
12 Strong

12 Strong

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gifted

Gifted

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Founder

The Founder

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Sitter

The Sitter

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dangerous Lies

Dangerous Lies

2020
×
★★
Read the review Edit this entry