• The Guilty

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Sasquatch

    ★★★½

  • The Forgotten Battle

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • The Highwaymen

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Polar

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Venom

    ★★★★★

  • City of Lies

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Flavors of Youth

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★½

  • Ali Wong: Hard Knock Wife

    ★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Bao

    ★★★★

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Ophelia

  • White Fang

    ★★★★½

  • The Open House

    ½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★

  • The Dark Tower

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • Wonder Woman

  • Baywatch

    ★★

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

  • Beauty and the Beast

  • John Wick: Chapter 2

  • Get Out

  • To the Bone

  • Mudbound

  • A Cure for Wellness

  • Silence

    ★★

  • Moana

  • Miss Sloane

    ★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Inferno

    ★★★

  • The Accountant

    ★★★

  • The Bad Batch

  • Moonlight

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • Kubo and the Two Strings