Sort by
  • Napoleon

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Whale

    ★★★

  • Argentina, 1985

    ★★★★

  • The Wonder

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • I Came By

    ★★

  • Inside the Mind of a Cat

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • Incantation

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Studio 666

    ★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Through My Window

    ½

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • The Shadow in My Eye

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • CODA

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The Dig

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Little Fish

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Last Matinee

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★