belen has logged 50 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Open House

The Open House

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Legend

Legend

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hide and Seek

Hide and Seek

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Anthropoid

Anthropoid

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lion King

The Lion King

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Best Friend

Best Friend

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Quay

Quay

2015
×
★★½
Edit this entry  
02
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
★★★½
Edit this entry  
02
Edmond

Edmond

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Mindscape

Mindscape

1976
×
★★★★
Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Inventing the Abbotts

Inventing the Abbotts

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry