Sort by

belen has logged 44 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wife

The Wife

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lifeboat

Lifeboat

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Black Sheep

Black Sheep

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fauve

Fauve

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Night at the Garden

A Night at the Garden

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cold War

Cold War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Vice

Vice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Glass

Glass

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★
Edit this entry  
13
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Utøya: July 22

Utøya: July 22

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
We Own the Night

We Own the Night

2007
×
★★★
Edit this entry  
09
Stoker

Stoker

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Following

Following

1998
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry