Sort by

belial_carboni has logged 289 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Chill Factor

The Chill Factor

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Night School

Night School

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dr. Caligari

Dr. Caligari

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pee-wee's Playhouse Christmas Special

Pee-wee's Playhouse Christmas Special

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sid & Nancy

Sid & Nancy

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Def-Con 4

Def-Con 4

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
CarousHELL

CarousHELL

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Ninja 2: The Confrontation

American Ninja 2: The Confrontation

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Prancer

Prancer

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Santa Who?

Santa Who?

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Hider in the House

Hider in the House

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Karate Christmas Miracle

A Karate Christmas Miracle

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mannequin Two: On the Move

Mannequin Two: On the Move

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Oracle

The Oracle

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Silent Madness

Silent Madness

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fade to Black

Fade to Black

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Silent Night

Silent Night

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Extraterrestrial Visitors

Extraterrestrial Visitors

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Whoever Slew Auntie Roo?

Whoever Slew Auntie Roo?

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Black Cat

The Black Cat

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hellgate

Hellgate

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Elves

Elves

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Trancers

Trancers

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
My Lovely Burnt Brother and His Squashed Brain

My Lovely Burnt Brother and His Squashed Brain

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tales of the Third Dimension

Tales of the Third Dimension

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mausoleum

Mausoleum

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Demon Wind

Demon Wind

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hellmaster

Hellmaster

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Terror Night

Terror Night

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wedlock

Wedlock

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cemetery of Terror

Cemetery of Terror

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jason X

Jason X

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Kindred

The Kindred

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Meet the Hollowheads

Meet the Hollowheads

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Highway to Hell

Highway to Hell

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Necromancer

Necromancer

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rest in Pieces

Rest in Pieces

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Island Of Blood

Island Of Blood

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Soul of the Demon

Soul of the Demon

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry