Sort by

belial_carboni has logged 27 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Shock Waves

Shock Waves

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Demonoid: Messenger of Death

Demonoid: Messenger of Death

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Phobia

Phobia

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Night of the Demons III

Night of the Demons III

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Night of the Demons 2

Night of the Demons 2

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Peanut Butter Solution

The Peanut Butter Solution

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Killer Crocodile 2

Killer Crocodile 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rabid Grannies

Rabid Grannies

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Witchery

Witchery

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ghosthouse

Ghosthouse

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The House on Tombstone Hill

The House on Tombstone Hill

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Poltergeist III

Poltergeist III

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Maniac

Maniac

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Savage Dawn

Savage Dawn

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hell Comes to Frogtown

Hell Comes to Frogtown

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Killer Crocodile

Killer Crocodile

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
To Catch a Yeti

To Catch a Yeti

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Tower

The Tower

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
976-EVIL

976-EVIL

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cry Wilderness

Cry Wilderness

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
In the Cold of the Night

In the Cold of the Night

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Darkroom

Darkroom

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dead End Drive-In

Dead End Drive-In

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry