Sort by

Stephanie🖤 has logged 496 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Game Over

Game Over

1989
×
★★★½
Edit this entry  
31
Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

2000
×
Read the review Edit this entry  
30
Heavenly Creatures

Heavenly Creatures

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blind Fury

Blind Fury

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
They Live

They Live

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1972
×
★★★
Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★
Edit this entry  
24
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★½
Edit this entry  
21
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Shocker

Shocker

1989
×
★★★½
Edit this entry  
20
Society

Society

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Edit this entry  
19
Guest House Paradiso

Guest House Paradiso

1999
×
★★★
Edit this entry  
19
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Roommate

The Roommate

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Silent Night

Silent Night

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
BoJack Horseman Christmas Special

BoJack Horseman Christmas Special

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Go

Go

1999
×
★★★★
Edit this entry  
28
Enough

Enough

2002
×
★★★½
Edit this entry  
28
October Sky

October Sky

1999
×
★★★★
Edit this entry  
28
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
★★★
Edit this entry  
26
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Holidays

Holidays

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Street Trash

Street Trash

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★
Edit this entry  
21
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry