isa has logged 177 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Once

Once

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bratz Kidz Fairy Tales

Bratz Kidz Fairy Tales

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Barbie Fairytopia: Mermaidia

Barbie Fairytopia: Mermaidia

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Glee: The Concert Movie

Glee: The Concert Movie

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloweentown High

Halloweentown High

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Girl vs. Monster

Girl vs. Monster

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry