• The Haunting of Bly Manor

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Chemical Hearts

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • Athlete A

  • Da 5 Bloods

  • Dating Amber

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • I Know This Much Is True

    ★★★★½

  • Becoming

  • The Half of It

  • Normal People

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★½

  • Love Wedding Repeat

  • Unorthodox

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • All the Bright Places

  • The Invisible Man

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Disclosure

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Palm Springs

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Caliphate

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Little Women

  • 1917

  • The Knight Before Christmas

  • Queen & Slim

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • The Platform

    ★½

  • Joker

  • The Assistant

  • Waves

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • A Rainy Day in New York

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • An Easy Girl

    ★★★

  • Invisible Life

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Rocketman

  • And Then We Danced

  • Sorry We Missed You

  • Atlantics

  • Wine Country

  • Chernobyl

  • Yesterday

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Guava Island

  • The Perfect Date

  • Five Feet Apart

  • Us

  • Booksmart

  • The Peanut Butter Falcon

  • Isn't It Romantic

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • The Last Tree

  • Fyre

  • Fyre Fraud

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bohemian Rhapsody

  • Maniac

  • Green Book

  • mid90s

  • Sierra Burgess Is a Loser