Sort by

bellahunter1 has logged 402 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hold Me Tight

Hold Me Tight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eternal Summer

Eternal Summer

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scrooge: A Christmas Carol

Scrooge: A Christmas Carol

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Trip

The Trip

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lost Patient

The Lost Patient

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Waves

Waves

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Close

Close

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Easy A

Easy A

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Casanova

Casanova

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Green Butchers

The Green Butchers

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pride

Pride

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry