• Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Chaos Walking

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • The Little Things

    ★★★★

  • Wrong Turn

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Outside the Wire

    ★★★½

  • Locked Down

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★½

  • Monster Hunter

    ★★★

  • The Liberator

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★½

  • The Owners

    ★★

  • The New Mutants

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Pale Door

    ★★★★

  • Project Power

    ★★★★

  • The Tax Collector

    ★★½

  • Host

    ★★★★

  • Greenland

    ★★★★

  • Unhinged

    ★★★½

  • Peninsula

    ★★★

  • Archive

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Black Water: Abyss

    ★★½

  • Ghosts of War

    ★★★½

  • Ju-On: Origins

  • The Rental

    ★★★★

  • You Should Have Left

    ★★★

  • Becky

    ★★★★

  • Body Cam

    ★★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • The Stranger

  • Survive

  • Altered Carbon: Resleeved

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★½

  • Devs

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • The Night Clerk

    ★★

  • Relic

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★½

  • The Turning

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • The Outsider

    ★★★★★

  • Underwater

    ★★★★

  • The Grudge

    ★★★½

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • A Nasty Piece of Work

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Pilgrim

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Rattlesnake

    ★★★

  • The Gallows Act II

    ★★

  • Countdown

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Trick

    ★★

  • Eli

    ★★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Uncanny Annie

    ★★★★

  • Code 8

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★★★