bellamyblameme has logged 211 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
A Nasty Piece of Work

A Nasty Piece of Work

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Left Behind

Left Behind

2014
×
★★
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Freaks

Freaks

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The King

The King

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
One & Two

One & Two

2015
×
★★★½
Edit this entry  
03
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Pilgrim

Pilgrim

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
29
Low Tide

Low Tide

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Fractured

Fractured

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Rattlesnake

Rattlesnake

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Edit this entry  
23
Silence

Silence

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Childhood of a Leader

The Childhood of a Leader

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Robert the Bruce

Robert the Bruce

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Vile

Vile

2011
×
Read the review Edit this entry  
21
The Rover

The Rover

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Domestics

The Domestics

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★
Edit this entry  
20
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★★★
Edit this entry  
19
Gantz:O

Gantz:O

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Trick

Trick

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry