Sort by
  • Zen - Grogu and Dust Bunnies

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • The Menu

    ★★½

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★½

  • The Son

  • Don't Worry Darling

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★

  • TÁR

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Lynch/Oz

  • Fire Island

    ★★★

  • Big Time

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Conversations with Friends

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • As We Hold Hands

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★

  • Dog Cop 7: The Final Chapter

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • A Castle for Christmas

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

    ★★½

  • Muppets Haunted Mansion

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Duel

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★

  • Passing

    ★★★★

  • On the Count of Three

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★★★

  • Burrow