bellasophia has logged 17 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Edit this entry  
28
My Brilliant Career

My Brilliant Career

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fireworks

Fireworks

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
Read the review Edit this entry  
22
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Dish & the Spoon

The Dish & the Spoon

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Imitation of Life

Imitation of Life

1934
×
★★★
Edit this entry  
08
Hair Love

Hair Love

2019
×
Edit this entry