Sort by
  • Wingwomen

    ★★★★

  • Priscilla

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★★

  • Anna Nicole Smith: You Don't Know Me

  • Mafia Mamma

    ★★★

  • Pretty Baby: Brooke Shields

    ★★★★★

  • Scream VI

    ★★★★★

  • Daisy Jones & the Six

    ★★★★

  • Eileen

    ★★★

  • Infinity Pool

    ★½

  • The Pod Generation

    ★★½

  • Babylon

    ★★★★★

  • Amsterdam

    ★½

  • Sanctuary

    ★★

  • My Policeman

    ★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Blonde

    ½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Pearl

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★★

  • Corsage

    ★★★★½

  • The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

    ★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Outfit

    ★★★★½

  • Pam & Tommy

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Ava

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★★

  • The Truth

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Mickey and the Bear

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Widows

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Red Sparrow

    ★★★

  • Never Goin' Back

    ★★★½

  • Maria by Callas

    ★★★½

  • Revenge

    ★★★★★

  • Voice from the Stone

    ★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★

  • Me Before You

    ★★★

  • The Neon Demon

    ★★½

  • The Dressmaker

    ★★★★

  • Lady Chatterley's Lover

    ★★★

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★★

  • The Age of Adaline

    ★★★★

  • Cinderella

    ★★★★★

  • Maleficent

    ★★★★

  • Bonnie & Clyde

    ★★★½

  • The Great Gatsby

    ★★★★