Belu has logged 311 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Limey

The Limey

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Transporter 2

Transporter 2

2005
×
★★★
Edit this entry  
28
The Follow

The Follow

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star

Star

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Transporter

The Transporter

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Little Italy

Little Italy

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Step Up

Step Up

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★½
Edit this entry  
16
Mr. Deeds

Mr. Deeds

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Your Life as a Spy

Your Life as a Spy

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
King of the Hill

King of the Hill

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Godless

Godless

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sabotage

Sabotage

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Stories We Tell

Stories We Tell

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Death in Buenos Aires

Death in Buenos Aires

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shoot 'Em Up

Shoot 'Em Up

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bratz

Bratz

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
High Score

High Score

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sin City

Sin City

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Side by Side

Side by Side

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Snow Steam Iron

Snow Steam Iron

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
S.W.A.T.

S.W.A.T.

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry