Belu has logged 32 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Informer

The Informer

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Power/Rangers

Power/Rangers

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Run All Night

Run All Night

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Rules of Attraction

The Rules of Attraction

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Less Than Zero

Less Than Zero

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
L.A. Takedown

L.A. Takedown

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Monday

Monday

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Endings, Beginnings

Endings, Beginnings

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mojave

Mojave

2015
×
Read the review Edit this entry  
05
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Swept Away

Swept Away

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Bronze

The Bronze

2015
×
★★
Read the review Edit this entry