Sort by

belén has logged 180 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★
Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Perfection

The Perfection

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Duke of Burgundy

The Duke of Burgundy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lilting

Lilting

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Girl

Girl

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Osmosis Jones

Osmosis Jones

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rabbits

Rabbits

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry