Sort by

Ben_Roberts has logged 150 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
A California Christmas

A California Christmas

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hooking Up

Hooking Up

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Pie Presents: Girls' Rules

American Pie Presents: Girls' Rules

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nerve

Nerve

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Art of Getting By

The Art of Getting By

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Some Kind of Beautiful

Some Kind of Beautiful

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Desperados

Desperados

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The F**k-It List

The F**k-It List

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Failure to Launch

Failure to Launch

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hitch

Hitch

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hancock

Hancock

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry