Sort by

bena 🌙 has logged 365 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Der Wanderer

Der Wanderer

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
In the Darkness of Time

In the Darkness of Time

2001
×
★★★★
Edit this entry  
29
Cops and Robbers

Cops and Robbers

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
I Am Not a Witch

I Am Not a Witch

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
23
Noelle

Noelle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Jackie

Jackie

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A White, White Day

A White, White Day

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
Berlin Metanoia

Berlin Metanoia

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Santa Maria

Santa Maria

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Canvas

Canvas

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
Edit this entry  
12
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Adam's Apples

Adam's Apples

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Tale of Cinema

Tale of Cinema

2005
×
★★★★
Edit this entry  
06
Panther

Panther

1995
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Deathly Presents

Deathly Presents

2015
×
★★½
Edit this entry  
05
Scrooge; or Marley's Ghost

Scrooge; or Marley's Ghost

1901
×
★★★
Edit this entry  
04
That One Day

That One Day

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Somebody

Somebody

2014
×
★★½
Edit this entry  
04
The Katy Universe

The Katy Universe

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
Swimming

Swimming

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Aus Haut und Knochen

Aus Haut und Knochen

2020
×
Edit this entry  
01
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Parade

The Parade

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
Caché

Caché

2005
×
★★★½
Edit this entry  
25
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rift Finfinnee

Rift Finfinnee

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
High Life

High Life

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
What We Wanted

What We Wanted

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Your Children Come Back to You

Your Children Come Back to You

1979
×
Edit this entry  
14
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
What's in a Name

What's in a Name

2012
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Edit this entry