Sort by

Ben has logged 31 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Professor and the Madman

The Professor and the Madman

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tumbledown

Tumbledown

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
What Maisie Knew

What Maisie Knew

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Laid in America

Laid in America

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
Drunk Parents

Drunk Parents

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Burnt

Burnt

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mean Creek

Mean Creek

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★
Edit this entry  
17
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Edit this entry  
12
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
London

London

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
King Kong

King Kong

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★½
Edit this entry  
05
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★
Edit this entry  
05
Ali G Indahouse

Ali G Indahouse

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Heat

The Heat

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Drop

The Drop

2014
×
★★
Edit this entry  
04
Lethal Weapon 4

Lethal Weapon 4

1998
×
★★★★
Edit this entry  
02
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★
Edit this entry