Sort by

Ben has logged 1,168 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Nick of Time

Nick of Time

1995
×
★★★
Edit this entry  
31
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★
Edit this entry  
31
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Edit this entry  
31
Friday

Friday

1995
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
Edit this entry  
31
A Sunburnt Christmas

A Sunburnt Christmas

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★
Edit this entry  
30
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Edit this entry  
30
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

2008
×
★★½
Edit this entry  
30
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★½
Edit this entry  
30
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★
Edit this entry  
30
Nativity 3: Dude, Where's My Donkey?!

Nativity 3: Dude, Where's My Donkey?!

2014
×
½
Edit this entry  
29
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★½
Edit this entry  
29
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★½
Edit this entry  
29
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Edit this entry  
28
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★
Edit this entry  
28
Santa with Muscles

Santa with Muscles

1996
×
Edit this entry  
28
Happy Christmas

Happy Christmas

2014
×
★★
Edit this entry  
28
Merry Christmas, Mr. Lawrence

Merry Christmas, Mr. Lawrence

1983
×
★★★½
Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
On the Second Day of Christmas

On the Second Day of Christmas

1997
×
★★½
Edit this entry  
27
The Ice Harvest

The Ice Harvest

2005
×
★★
Edit this entry  
27
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★
Edit this entry  
26
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Edit this entry  
25
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★
Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★½
Edit this entry  
24
Why Him?

Why Him?

2016
×
★½
Edit this entry  
23
Lethal Weapon 4

Lethal Weapon 4

1998
×
★★★★
Edit this entry  
23
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★★
Edit this entry  
23
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★
Edit this entry  
23
My Dad's Christmas Date

My Dad's Christmas Date

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Joyeux Noel

Joyeux Noel

2005
×
★★★½
Edit this entry  
23
We're No Angels

We're No Angels

1989
×
★★½
Edit this entry  
22
Holiday Heart

Holiday Heart

2000
×
★★
Edit this entry  
22
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Edit this entry  
22
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★★½
Edit this entry  
22
Surviving Christmas

Surviving Christmas

2004
×
Edit this entry  
22
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Sure Thing

The Sure Thing

1985
×
★★★½
Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★
Edit this entry  
21
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★★
Edit this entry  
21
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★
Edit this entry  
21
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★★
Edit this entry  
21
Nothing Like the Holidays

Nothing Like the Holidays

2008
×
★★★
Edit this entry  
20
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Loss Adjuster

The Loss Adjuster

2020
×
Read the review Edit this entry