Sort by

Ben has logged 69 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Murder à la Mod

Murder à la Mod

1968
×
★★½
Edit this entry  
30
Road House

Road House

1989
×
★★★
Edit this entry  
29
The Private Life of Sherlock Holmes

The Private Life of Sherlock Holmes

1970
×
★★★½
Edit this entry  
29
Big Night

Big Night

1996
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★½
Edit this entry  
28
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★½
Edit this entry  
27
The Titan

The Titan

2018
×
★½
Edit this entry  
26
The Mask You Live In

The Mask You Live In

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★
Edit this entry  
26
You Cannot Kill David Arquette

You Cannot Kill David Arquette

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The President's Barber

The President's Barber

2004
×
★★★
Edit this entry  
25
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★½
Edit this entry  
24
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★½
Edit this entry  
24
Love, Guaranteed

Love, Guaranteed

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
22
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★★★½
Edit this entry  
19
Rush

Rush

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
Anelka: Misunderstood

Anelka: Misunderstood

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Edit this entry  
18
Amulet

Amulet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Girlfriend's Day

Girlfriend's Day

2017
×
★★
Edit this entry  
17
Happy Feet

Happy Feet

2006
×
★★½
Edit this entry  
17
Bolt

Bolt

2008
×
★½
Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
David Brent: Life on the Road

David Brent: Life on the Road

2016
×
★½
Edit this entry  
16
Robin's Wish

Robin's Wish

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Duel

Duel

1971
×
★★★½
Edit this entry  
15
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
The Unicorn

The Unicorn

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★½
Edit this entry  
12
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★
Edit this entry  
11
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★½
Edit this entry  
10
Dreamland

Dreamland

2016
×
★★
Edit this entry  
10
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Argument

The Argument

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★½
Edit this entry  
09
The Life and Death of Colonel Blimp

The Life and Death of Colonel Blimp

1943
×
★★★
Edit this entry  
09
Mulan

Mulan

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★
Edit this entry  
08
1941

1941

1979
×
★★
Edit this entry  
08
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★
Read the review Edit this entry