Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Voices

The Voices

2020
×
Edit this entry  
23
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★★
Edit this entry  
22
Shanghai Knights

Shanghai Knights

2003
×
★★★½
Edit this entry  
22
Shanghai Noon

Shanghai Noon

2000
×
★★★½
Edit this entry  
21
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
18
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★
Edit this entry  
08
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Edit this entry  
03
Dan Soder: Son of a Gary

Dan Soder: Son of a Gary

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Shark Night 3D

Shark Night 3D

2011
×
Edit this entry  
21
X

X

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Edit this entry  
16
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Edit this entry  
15
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Edit this entry  
15
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
15
One Missed Call

One Missed Call

2008
×
½
Read prior review Edit this entry  
14
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Amityville: The Awakening

Amityville: The Awakening

2017
×
Edit this entry  
13
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Unfriended

Unfriended

2014
×
Edit this entry  
13
Open Water

Open Water

2003
×
★½
Edit this entry  
13
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★½
Edit this entry  
12
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Meg

The Meg

2018
×
Edit this entry  
11
Black Water: Abyss

Black Water: Abyss

2020
×
★★
Edit this entry  
10
Oculus

Oculus

2013
×
★★★½
Edit this entry  
10
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Edit this entry  
10
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Haunt

Haunt

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Reggie's Prayer

Reggie's Prayer

1996
×
Edit this entry  
02
The Fog

The Fog

2005
×
Edit this entry  
01
Bully

Bully

2001
×
★★★½
Edit this entry  
28
Meet the Creeps, Vol. 1

Meet the Creeps, Vol. 1

2004
×
Edit this entry  
24
The Roast of Rich Vos

The Roast of Rich Vos

2018
×
Edit this entry  
23
CKY2K

CKY2K

2000
×
Edit this entry  
23
CKY

CKY

1999
×
Edit this entry  
21
The Skeleton Key

The Skeleton Key

2005
×
★★
Edit this entry  
21
Triangle

Triangle

2009
×
★★½
Edit this entry  
17
Tart

Tart

2001
×
★★★
Edit this entry  
16
Turistas

Turistas

2006
×
Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

2007
×
★★★
Edit this entry  
15
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★★
Edit this entry  
15
All the Boys Love Mandy Lane

All the Boys Love Mandy Lane

2006
×
★★★
Edit this entry  
10
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Haunting of Molly Hartley

The Haunting of Molly Hartley

2008
×
Edit this entry