Sort by

Danica has logged 259 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★½
Edit this entry  
31
Meet the Creeps, Vol. 1

Meet the Creeps, Vol. 1

2004
×
Edit this entry  
30
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
The Boxer

The Boxer

1997
×
★★★
Edit this entry  
21
Mattress Man Commercial

Mattress Man Commercial

2003
×
Edit this entry  
21
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Criminal

Criminal

2016
×
★½
Edit this entry  
13
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Edit this entry  
09
RuPaul's Drag Race Holi-Slay Spectacular

RuPaul's Drag Race Holi-Slay Spectacular

2018
×
Edit this entry  
09
The Last Stand

The Last Stand

2013
×
Edit this entry  
09
The Inbetweeners 2

The Inbetweeners 2

2014
×
Edit this entry  
09
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
Edit this entry  
29
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Killer Legends

Killer Legends

2014
×
Edit this entry  
22
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
All Eyez on Me

All Eyez on Me

2017
×
Edit this entry  
18
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
Edit this entry  
18
Jay and Silent Bob Strike Back

Jay and Silent Bob Strike Back

2001
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Inbetweeners Movie

The Inbetweeners Movie

2011
×
Edit this entry  
17
The Package

The Package

2018
×
Edit this entry  
14
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
Edit this entry  
10
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Equilibrium

Equilibrium

2002
×
Edit this entry  
04
Alice in Chains: AIC 23

Alice in Chains: AIC 23

2013
×
Edit this entry  
03
The Heat

The Heat

2013
×
★★★½
Edit this entry  
02
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
Edit this entry  
02
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
Edit this entry  
30
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
Edit this entry  
29
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
Edit this entry  
25
EuroTrip

EuroTrip

2004
×
Edit this entry  
25
Clown

Clown

2014
×
Edit this entry  
24
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
Edit this entry  
23
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★½
Edit this entry  
23
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Halloween II

Halloween II

2009
×
Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

2007
×
★★★
Edit this entry  
20
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★★
Edit this entry