• Spell

    ★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★½

  • Books of Blood

    ★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Owners

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Project Power

    ★★½

  • The Tax Collector

    ★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Peninsula

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • #Alive

    ★★★★

  • You Should Have Left

    ★★

  • The Rental

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Becky

    ★★

  • Scoob!

    ★★★

  • The Wrong Missy

    ½

  • Capone

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Sputnik

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • Escape From Pretoria

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Relic

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★½

  • Underwater

    ½

  • Dolittle

    ½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Primal

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Black and Blue

    ★½

  • 21 Bridges

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • DC Showcase: Death

    ★★★½

  • Blood Vessel

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • VFW

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Judy

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Journey to China: The Mystery of Iron Mask

    ★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★½

  • Hair Love

    ★★★½

  • 7500

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • DC Showcase: Sgt. Rock

    ★★★½