Sort by

ben has logged 294 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Titanic

Titanic

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cars 2

Cars 2

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Cars

Cars

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
31
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Brave

Brave

2012
×
Read the review Edit this entry  
31
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Bolt

Bolt

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Avatar

Avatar

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Up

Up

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Devil

Devil

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Karate Kid

The Karate Kid

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
Read the review Edit this entry  
30
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry