Benedict has logged 17 entries for films during January 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Race

Race

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Finest Hours

The Finest Hours

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
Predator

Predator

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Joy

Joy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sherlock: The Abominable Bride

Sherlock: The Abominable Bride

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Flash Point

Flash Point

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry