Anahi has logged 192 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Saved!

Saved!

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
Read the review Edit this entry  
23
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
Read the review Edit this entry  
19
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
13
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Highway

Highway

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
12
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Light Sleeper

Light Sleeper

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Edit this entry  
06
Magic Town

Magic Town

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Raise the Red Lantern

Raise the Red Lantern

1991
×
Read the review Edit this entry  
29
A Dangerous Woman

A Dangerous Woman

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Brothers

Brothers

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
Read the review Edit this entry  
20
Five Easy Pieces

Five Easy Pieces

1970
×
Read the review Edit this entry  
15
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Unsane

Unsane

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Killer of Sheep

Killer of Sheep

1978
×
Read the review Edit this entry  
05
The Conversation

The Conversation

1974
×
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry