Anahi has logged 21 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Breathless

Breathless

1960
×
Read the review Edit this entry  
18
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
Read the review Edit this entry  
17
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rashomon

Rashomon

1950
×
Read the review Edit this entry  
11
Accidental Love

Accidental Love

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rope

Rope

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Umberto D.

Umberto D.

1952
×
Read the review Edit this entry  
05
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
Read the review Edit this entry  
05
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
Read the review Edit this entry  
04
The Haunted House

The Haunted House

1921
×
Read the review Edit this entry  
03
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
Read the review Edit this entry